Dofinansowania szkoleń

dofinansowanie do szkoleń

O środki z KFS może wystąpić każdy pracodawca w rozumieniu przepisów ustawy o promocji zatrudnienia, czyli podmiot zatrudniający pracowników na podstawie umowy Jesteś zawodowym żołnierzem? Możesz się u nas przekwalifikować w ramach rekonwersji. Rekonwersja to przedsięwzięcia podejmowane wobec żołnierzy zwalnianych i zwolnionych ze służby wojskowej a także w stosunku do członków rodzin żołnierzy w zakresie przekwalifikowania, doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy i praktyk zawodowych, mających na celu przygotowanie uprawnionych do podjęcia zatrudnienia. Do pomocy rekonwersyjnej uprawnieni są wszyscy żołnierze zawodowi za wyjątkiem żołnierzy zwolnionych z powodu:

  • – zrzeczenia się obywatelstwa polskiego
  • – prawomocnego orzeczenia o wymierzeniu kary dyscyplinarnej usunięcia z zawodowej służby wojskowej
  • – prawomocnego orzeczenia środków karnych pozbawienia praw publicznych, wydalenia z zawodowej służby wojskowej lub zakazu wykonywania zawodu żołnierza zawodowego
  • – skazania prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności (aresztu wojskowego) bez warunkowego zawieszenia jej wykonania
  • – prawomocnego ukarania przez organ właściwego samorządu zawodowego karą zawieszenia lub pozbawienia prawa wykonywania zawodu (specjalności zawodowej)
  • Od dnia 23 kwietnia 2022 roku wysokość limitów finansowych na przekwalifikowanie zawodowe osób uprawnionych do pomocy rekonwersyjnej odpowiednio wynoszą:
    • po 4 latach zawodowej służby wojskowej 100% limitu, tj. 2.736 zł 
    • po 9 latach zawodowej służby wojskowej – 200% limitu, tj. 5.472 zł 
    • po 15 latach zawodowej służby wojskowej – 300% limitu, tj. 8.208 zł
     
    Zwolnionym w skutek orzeczenia przez WKL trwałej lub czasowej niezdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej powstałej w następstwie wypadku lub chorób pozostających w związku z pełnieniem czynnej służby wojskowej oraz uprawnionym członkom rodzin byłego żołnierza zawodowego przysługuje – 300% limitu finansowego dotyczącego pomocy rekonwersyjnej – tj. 8.208 zł (uprzednio 10.260 zł).
    Ponadto w przypadku gdy ośrodek szkolenia znajduje się powyżej 50 km (w jedną stronę) od miejsca zamieszkania, osobom uprawnionym do pomocy rekonwersyjnej przysługuje: 20 przejazdów i  30 noclegów.
  • Nieodpłatnie pomagamy przy wypełnieniu niezbędnych dokumentów. Szczegółowe informacje na temat zasad korzystania z programu przekwalifikowania zawodowego uzyskasz w swoim regionalnym Wojskowym Biurze Emerytalnym.  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na ten temat udostępnianymi przez gdańskie biuro emerytalne 

oraz przez Ośrodek Aktywizacji Zawodowej w Gdyni 

szkolenia

dofinansowania szkoleńDofinansowania szkoleń – jakie masz możliwości? 

Gdy dysponujesz ograniczonymi środkami finansowymi na zwiększenie swoich kwalifikacji możesz skorzystać z różnych form dofinansowania  szkoleń.  

Jeżeli jesteś osobą bezrobotną możesz skorzystać z dofinansowania szkoleń przez Urząd Pracy.  Posiadamy niezbędny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku pod nr 2.22/00140/2021.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy regionalnych urzędów pracy:

– Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie

– Powiatowy Urząd Pracy w Malborku

– Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim

– Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu

– Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim

 

 Prowadzisz firmę i chciałbyś skorzystać z możliwości dofinansowania szkoleń dla pracowników? Zapytaj w pobliskim Urzędzie Pracy o termin składania wniosków o dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Możesz uzyskać pomiędzy 80 a nawet 100 % zwrotu kosztów szkolenia. Krajowy Fundusz Szkoleniowy pozwala na dofinansowanie kształcenia pracodawcy oraz pracowników. O środki z KFS może wystąpić każdy pracodawca w rozumieniu przepisów ustawy o promocji zatrudnienia, czyli podmiot zatrudniający pracowników na podstawie umowy o pracę. Nie jest pracodawcą podmiot prowadzący działalność gospodarczą i niezatrudniający pracowników w ramach umowy o pracę, zatrudniający osoby na podstawie umowy o dzieło. 

 

Priorytety wydatkowania środków KFS ustalone przez Ministra właściwego do spraw pracy w porozumieniu z Radą Rynku Pracy na rok 2024:

 

1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy. 

2. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych. 

3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych. 

4. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności cyfrowych. 

5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej. 

6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia. 

7. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców. 

8. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie zarządzania finansami i zapobieganie sytuacjom kryzysowym w przedsiębiorstwach. 

 

Nabory wniosków w roku 2024:

  • PUP Tczew  4 – 8 marca
  • PUP Starogard Gdański 18 – 19 marca
  • PUP Kwidzyn 12 – 14 marca
Naszym klientom umożliwiamy dogodny ratalny system płatności, warunkiem przystąpienia do szkolenia jest wpłata połowy wartości kursu, pozostałą kwotę należy uiścić najpóźniej w dniu poprzedzającym egzamin.